Soupeř z Podolí pro nás není neznámý. Krom podzimního utkání jsme proti němu nedávno sehráli i přátelské utkání. Zápas byl ze začátku velmi vyrovnaný. Nicméně vůle po vítězství, které dnes kluci dostali za úkol byla znát. Povedená střela Davida Jirouška znamenala brzké vedení 1-0. Dále se hrálo hodně ve středu hřiště. Šance se střídali na obou stranách, ale brankáři byli pozorní. Náhle se ozvala radost z úst „plejmejkra“ A-týmu Milana Čápa. To Ondra Čáp umístěnou střelou zvýšil na 2:0. Kluci hráli zodpovědně zezadu a divákům se musela hra líbit. Za zmínku stojí jistě i výborně rozehraný roh od Pepy na zadní tyč, kam si nasprintoval Adam Duchek a nádherná rána volejem z první měla jedinou chybu, skončila těsně vedle tyče. Kdyby Adam trefil bránu a brankář se snažil míč chytit, určitě by skončili v bráně oba – gólman i míč. Další radost přinesl Třeboradicím nepovedený odkop soupeřova brankáře a Dan Knotek chytrým volejem z první překopl všechny protivníky a míč skončil přesně tam, kde jsme ho všichni chtěli vidět – 3:0. Poločas z říše snů byl odměnou za trpělivou a důslednou hru. Po poločasové výměně stran a hře proti sluníčku však nastalo jakési ukolébání a kluci si mysleli, že jim vše půjde samo. To se ale mýlili. Soupeř přitlačil na pilu a začal se jednoduše dostávat do šancí. David měl však dnes v bráně svůj den a zdálo se, že i s pomocí štěstěny zůstane neprůstřelný. Jedna jednoduchá střela mu však proklouzla mezi prsty a bylo sníženo na 3:1. Bylo znát, že kluci trochu povolili, nepřistupovali k hráčům tak natěsno jako v 1.půli a Podolí bylo rázem na koni. Adam Duchek se jako obránce zapomněl vepředu, po jeho straně potom utekl hostující útočník a bez problémů skóroval 3:2. Podolí nás v této fázi hry přehrávalo a jen díky dobrým zákrokům Davida v bráně, včasným vyběhnutím a občas i štěstím při neschopnosti soupeřových útočníků trefit odkrytou branku jsme drželi nadějný výsledek. Do poslední čtvrtiny jsme stále nastupovali za stavu 3:2 pro nás. Hra se opět srovnala a začali jsme znovu hrát, tak jako na začátku – důsledně a bojovně. Ani tento fakt však nezabránil tomu, aby Podolí dokázalo srovnat. Oba obránci místo atakování soupeřova útočníka ustupovali až k bráně tak dlouho, až dovolili hráči Podolí dojít až před našeho brankáře. Přesná rána znamenala srovnání na 3:3. Vše bylo opět otevřené. Rozhodnout mohl Honza, šel sice sám na brankáře, ale byl včas doběhnut a o míč přišel. Pět minut před koncem přišla opět chvíle hrajícího brankáře Adama, to když Pepa zahrával rohový kop. Adam si opět naběhl na zadní tyč, kam Pepa přesně nacentroval a Adam tentokrát hlavou uklidil míč s přehledem do sítě 4:3. Adam musí určitě sledovat zápasy Sparty, konkrétně náběhy na roh hráče Costy, protože přesně tak se Adam ve vápně chová – náběh na zadní tyč a nekompromisní zakončení. Po hektickém závěru se nám podařilo vedení udržet až do konce. Výhra bude jistě znamenat povzbuzení do dalších zápasů.

Hodnocení jednotlivých hráčů:

David Plicka – až na 1 chybu, kdy mu prošel míč mezi rukama do brány, dnes výborný výkon. Včasná vyběhnutí. Dnes nás podržel.

Adam Pěč – 1. poločas na výbornou, dobře dostupoval protihráče. Ve druhém poločase se trochu hledal a trochu polevil z posledních zlepšených výkonů.

Josef Lukavský- dnes v roli obránce bezchybný výkon – tvrdý, nesmlouvavý, snažil se hrát.

Alex Kamody – pěkný výkon a platí to samé, co u Pepy. Jeho důraz nám minule chyběl.

Matyáš Hromas – bojovný výkon. Pozice středního záložníka mu svědčí.

David Jiroušek – dnes bylo vidět, že má do zápasu chuť. Škoda 2 ukvapených střel. Ale jako správný kapitán dnes pracoval pro mužstvo a vracel se.

Dan Knotek – dirigent hry se zvednutou hlavou. Navíc dnešní výkon korunoval gólem.

Adam Duchek – svojí postavou na soupeře platil. Když hrál obránce, občas se zapomněl vepředu, z čehož jsme 1 inkasovali, ale vše si vyžehlil rozhodujícím gólem na 4:3.

Jan Prokš – pokud ztratil míč, přestával hrát -příště více bojovnosti. Škoda šancí, kdy mohl jít asi 3 krát sám na bránkáře. Honzovo 1.mistrovské utkání.

Ondřej Čáp – slušný výkon. 1 střela na branku = 1 gól. Takže 100% úspěšnost. Že by přece jen Ondra kráčel v tátových stopách?

Zavěrem bych chtěl ještě všem klukům poděkovat, že všichni po zápase úspěšně hledali 10 minut 2 zakopnuté míče na poli. No, zemědělcům jsme vyšlapanými cestičkami na poli asi moc radosti neudělali.

Góly: David Jiroušek, Ondřej Čáp, Dan Knotek, Adam Duchek.

Sestava: David Plicka, Adam Pěč, Josef Lukavský, Matyáš Hromas, David Jiroušek, Jan Prokš, Dan Knotek, Alex Kamody, Adam Duchek, Ondřej Čáp.
Hráč zápasu za SK Třeboradice: David Plicka